Модуль Верхнього меню

001.JPG002.jpg003.JPG004.JPG005.JPG006.jpg007.JPG008.JPG009.jpg010.JPG011.JPG012.JPG013.JPG014.JPG015.JPG016.JPG017.JPG

Кириківській лікарні бути?

Із першого жовтня припинила своє функціонування Кириківська лікарня. Чи можна було вберегти її від закриття? З таким питанням редакція районної газети «Ворскла» звернулася до деяких  керівників, які боролися за збереження цього лікувального закладу.

Анатолій  Ставицький, заступник голови Кириківської селищної ради:

001— Так у нас уже традиційно ведеться, що всі прорахунки зазвичай списують на попередників. Не завжди воно так, але у випадку з Кириківською лікарнею зокрема і занепадом Кириківської громади взагалі, це відповідає дійсності. Коли виник задум створити громаду, планувалося залучити сюди інвестиційні кошти за прикладом уже існуючих тоді успішних громад. На жаль, обране на той час керівництво селищної ради не змогло використати шанс і замість 50 — 60 мільйонів інвестицій та коштів державного сприяння, сюди надійшло всього лише близько 10 мільйонів гривень. Та й ті часто використовувалися не раціонально. Чого вартий один лише ремонт приміщення Заводської амбулаторії, що малопристосоване і незручне для прийому. Чи не краще б ті кошти було  витратити на оновлення медичного обладнання, розвиток медичної галузі громади, ремонт діючої будівлі лікарні?!

Тепер щодо  збереження Кириківської лікарні від закриття. Вважаю помилкою передачу аж трьох мільйонів державної субсидії до Охтирки. Так, звісно, багато жителів громади звертаються туди за медичною допомогою, але ж утримання і медпрацівників, і надання основних медичних послуг лягає, як і раніше,  на Великописарівську центральну районну лікарню, куди коштів передали значно менше. Таким чином був порушений давно вироблений механізм утримання медичної галузі і всього району, і нашої лікарні. У результаті цього Кириківська громада залишилася практично без свого головного лікарняного закладу. Але що зроблено, то зроблено. Зараз потрібно працювати з тим, що є, — розвивати територію Кириківської громади з усіма її населеними пунктами. Говорити про повне закриття лікарні зарано. Тут поки що працюватиме медична сестра, і в першій половині дня проводитиме прийом лікар. Сподіваюся, що в подальшому ми винайдемо кошти для роботи лікарні в більш повному обсязі надання медичних послуг. Будуть працювати в окремі дні вузькопрофільні спеціалісти

Дмитро Сипко, голова Великописарівської районної ради:

002— Свого часу на сесії Кириківської селищної ради наводив аргументи за те, щоб переважну частину державно медичної субвенції, що надійшла до Кириківської селищної ради, передали до Великописарівської центральної районної лікарні. На жаль, депутати не прислухалися до поради і 3 млн грн було передано до Охтирської лікарні. Це саме та сума, якої не вистачає працівникам медичної галузі району, щоб погасити заборгованість із заробітної плати, що складає зараз близько 3,2 млн грн. У результаті кириківці залишилися без лікарні, а медики району не отримують зарплату з липня. Щодо подальшого функціонування медичної галузі Кириківської громади, то радий, що є порозуміння з нинішнім її керівництвом, зокрема з Анатолієм Ставицьким,  і готовність до співпраці. Але поки що ситуація критична. Розраховуємо лише на додаткову підтримку з державного бюджету.

Роман Побідинський, головний лікар Великописарівської ЦРЛ:

004— Великописарівщина стала прикладом того, як можна перекрутити ідею  децентралізації.  У найменшому районі області тодішнє керівництво райдержадміністрації мало намір створити аж три громади, хоча потрібно було б, на мою думку, одну, в межах району. Лише в єдиному комплексі ми зберегли б кращі напрацювання у різних галузях, у тому числі в медичній, і використали б усі переваги децентралізації. У результаті ж у несамодостатньому районі створили ще більш несамодостатню Кириківську громаду. Невідомо, як би все склалося, якби до керівництва сюди прийшли досвідчені люди, спрямовані на розвиток території.  У результаті ж маємо зруйновану медичну інфраструктуру — ліквідовану Кириківську лікарню. Чи можна було зберегти Кириківську лікарню? В умовах єдиного району чи громади — так. І навіть вже у створеній Кириківській громаді також, але при  виваженому розподілі субвенції на утримання медичної галузі. Але коли три мільйони гривень субвенції було передано до Охтирки, Кириківська лікарня мала небагато шансів на існування. Так і трапилося. Також тепер не вистачає коштів на виплату зарплати медикам і стоїть питання про масове звільнення декількох десятків медичних працівників. Щоправда, тепер є повне порозуміння із заступником голови Кириківської селищної ради Анатолієм Андрійовичем Ставицьким. Тому, сподіваюся, позитивні зрушення в розвитку медичної галузі на території громади все ж будуть.