Модуль Верхнього меню

001.JPG002.jpg003.JPG004.JPG005.JPG006.jpg007.JPG008.JPG009.jpg010.JPG011.JPG012.JPG013.JPG014.JPG015.JPG016.JPG017.JPG

Село жило, живе і жити буде

056Такий був загальний настрій на святкуванні 300-річчя Солдатського. Цей солідний ювілей відзначали в День села. Щоправда, наш місцевий дослідник історії Сергій Волін говорить, що зустрічав дані, згідно з якими Солдатському значно більше років. Сергій Віталійович обіцяє відшукати підтвердження цьому до наступного Дня села.

 

Як би то не було, а 300-річчя святкували тут з особливим розмахом і запросили поважних гостей. Серед них — голова районної ради Дмитро Сипко, депутат облради Олександр Стрельченко, уродженці села, які спеціально до ювілейної дати завітали на свято. Коровай, вручений голові райради Дмитрові Сипку, розділили між присутніми на урочистостях. Так вже повелося, що на усіх святах Дмитро Дмитрович саме так розпоряджається цим традиційним символом гостинності.

На святі було чимало гостей із сусідньої Крамчанки, цієї ж сільської ради. Керівник крамчанського закладу культури Галина Щетініна не так давно, влітку, організувала у себе концерт до Дня села, а зараз загітувала багатьох односельців приїхати зараз в гості у Солдатське до них на свято.

Із задоволенням вислухали присутні у залі вітальні слова від голови районної ради Дмитра Сипка, депутата облради Олександра Стрельченка, керівника місцевого сільгосппідприємства Миколи Панова. Ну а сільська голова Антоніна Вискребенцева не лише вітала земляків зі святом, а й була однією із ведучих урочистостей, бо після кожного номера у виконанні артистів художньої самодіяльності відзначала ту чи іншу категорію жителів села та вручала їм подарунки, чи говорила добрі слова. Ну а найбільше добрих слів цього дня прозвучавло на адресу колишнього директора Солдатської школи, відомого артиста художньої самодіяльності Анатолія Постного, який напередодні відзначив шістдесятиріччя. Спеціально, щоб привітати колегу по артистичному цеху, сюди завітали артисти з районного Будинку культури, а їхній керівник Тетяна Гонтаренко вручила Анатолію Петровичу подарунок та палко поцілувала. Взагалі, цього дня ювіляр був оточений увагою чарівних жінок: ще одне вітання він отримав від землячки, поетеси і підприємця Надії Білоус. Окремі теплі слова сказала про нього і сільська голова Антоніна Вискребенцева, а присутні у залі привітали Анатолія Постного бурхливими оплесками.

На святі віддали належну увагу ювілярам, які цього року відзначили 80-річний ювілей. Це Колісниченко Лідія Андріївна, Панова Ніна Андріївна, Пойманова Євдокія Іванівна, Спасенко Ганна Степанівна.

Дирекція ТОВ “Компанія “Суми-Агро” в особі Миколи Панова привітала своїх працівників: Калітіна Івана Івановича, Клушина Олександра Михайловича, Калітіна Віктора Степановича, Щетініна Петра Миколайовича, Пахомова Володимира Миколайовича.

На святі був присутнім протоієрей Спасо-Преображенської церкви отець Богдан. Він теж виступив з вітальним словом.

Вже стало традицією святкувати День села разом із Солдатським лісництвом. Працівники лісу саме в цей день відзначали своє професійне свято. Тому колектив лісівників на чолі з Кривоколіско В.О. отримав щирі вітання на свою адресу, а Володимиру Олександровичу вручили подарунок від сільської ради та грамоту від районної ради та райдержадміністрації. В свою чергу від Солдатського лісництва цього дня були безкоштовні атракціони для дітей.

Окремо подякували на святі землякам — учасникам АТО, серед яких: Сухоруков Олексій, Клушин Сергій та Ганцев Сергій; учасникам бойових дій: Колісниченку Олександру, Долгополову Віктору, Спіцину Миколі; ліквідаторам аварії на ЧАЕС: Щетініну Андрію, Плахоніну Анатолію, Пойманову Петру, Пахомову Дмитру, Калітину Віктору.

Найстарішою мешканкою Солдатського є Пойманова Віра Яківна. На її адресу теж прозвучали добрі слова від артистів та сільського голови. Не забули сповістити, що солдатська громада поповнилась новим жителем — хлопчиком Поймановим Глібом Миколайовичем. Щиро привітали матір-героїню, яка виховала шістьох дітей Спіцину Мотрону Петрівну. Крім того, на святі відзначили та вшанували ще багатьох земляків.

Висловили велику подяку спонсорам, які фінансово допомагали в організації свята: директору ТОВ “Компанія “СумиАгро” - Панову Миколі, фінансовому директору Павлюченко Олександру, директору Солдатського лісництва Кривоколіско Володимиру, керівникам фермерських господарств Гендіну Анатолію, Панову Миколі, Благодійному Фонду «Разом з КЕРНЕЛ», ПП Білоус Надії і Владиславу, голові Благодійного фонду імені І.Г. Лозового - Івану Лозовому, а також учням і вчителям Солдатської школи, всім небайдужим громадянам, які допомогли в організації свята. Окремі слова привітань прозвучали на адресу земляків, які допомогли прикрасити село до свята — Лук’янова Світлана, Гробова Зінаїда, Соловей Галина, Пойманова Ганна.

Усі присутні гучними оплесками дякували артистам районного Будинку культури та місцевим аматорам сцени за чудовий концерт.