Модуль Верхнього меню

001.JPG002.jpg003.JPG004.JPG005.JPG006.jpg007.JPG008.JPG009.jpg010.JPG011.JPG012.JPG013.JPG014.JPG015.JPG016.JPG017.JPG

Народний депутат України Микола Задорожній провів ряд зустрічей на Великописарівщині

DSCN0458Минулого четверга у Великописарівському районі з робочим візитом побував народний депутат України Микола Задорожній. У рамках візиту в Кириківській громаді відбулася зустріч із виборцями, депутатами селищної ради, старостами та активом громади. У Великій Писарівці депутат провів особистий прийом громадян та робочу зустріч із керівництвом району, депутатами районної ради, сільськими та селищним головами.

Так, у Кириківському будинку культури зібралося чимало бажаючих задати запитання депутатові. Тим більше, що, за словами голови громадської ради при Кириківській селищній раді, народний обранець відвідав громаду вперше. Були висловлені побажання створити громадську приймальню на території ОТГ, а заступник селищного голови Анатолій Ставицький підтвердив наявність у селищній раді відповідного приміщення. На це обранець повідомив, що громадська приймальня на території району вже створена і постійно працює. Знаходиться вона у Великій Писарівці, в приміщенні селищної ради, і помічник депутата двічі на тиждень (у середу та п’ятницю) проводитиме прийом громадян.

 Щодо співпраці з Кириківською громадою, то селищній раді депутат надав особисту електронну адресу, а також контактні дані помічника, який працює на території району. Питання створення громадської приймальні на території ОТГ також не виключається.

Найбільше всього присутніх на зустрічі цікавили питання земельної реформи, тарифів на енергоносії, подальшої долі галузей освіти і медицини у громаді, а також адміністративного устрою.

За перспективним планом Кириківська громада разом із Великописарівською мають увійти до Охтирського району. Але, за словами депутата, на сьогодні є дещо неврегульовані питання. Справа в тому, що район має налічувати не менше 150 тис. населення. За планом до новоствореного Охтирського району мають увійти нинішні Охтирський, Тростянецький, Великописарівський і Лебединський райони. Проте лебединці налаштовані проситися до складу Сумського району, і таким чином для створення Охтирського району не вистачає необхідної кількості населення. Микола Задорожній повідомив, що має намір врегулювати це питання у Кабміні.

Що ж до земельної реформи, то обранець постійно виступає за її підтримку. У першому читанні депутат голосував за проект закону, але за умови, що земля ні за яких обставин не буде продаватись іноземним громадянам, і до другого читання буде зменшено максимальний обсяг володіння «в одні руки» —  з 200 тис. га до 10 тис. Завдяки земельній реформі землі державної власності, землі запасу та інші перейдуть в управління ОТГ. А це одне з постійних і потужних джерел доходу місцевих громад.

Багато нарікань у присутніх було на адресу обласного уравління Держгеокадастру. На це обранець відповів, що із завершенням земельної реформи та передачею земель в управління ОТГ, роль Держгеокадастру зведеться лише до ведення реєстру, а всі реєстраційні дії будуть проводити спеціалісти-землевпорядники на місцях.

Один із місцевих сільгоспвиробників запропонував внести до проекту Закону про землю положення, що земля може надаватися лише тим, хто має намір жити у сільській місцевості і самостійно займатись її обробітком.  

Порушувалося також питання створення у громаді закладу медицини. До того ж, одна з присутніх розповіла про свої поневіряння з немовлям у місті Охтирці, де дитину з високою температурою відмовилися приймати у дитячому відділенні і не дуже охоче прийняли лише у поліклініці для дорослого населення. Заступник голови селищної ради Анатолій Ставицький зауважив жінці на те,  що у такому разі необхідно було б звернутися за допомогою до  селищної ради для з’ясування причини такого відношення та уникненню подібного надалі.

 Що ж до створення у громаді свого медичного закладу, то Микола Задорожній вважає це середньостроковою перспективою, над якою неодмінно потрібно працювати. Звичайно, створити заклад із широким переліком медичних послуг у громаді не вдасться, але надання хоча б первинної та невідкладної допомоги має бути.

Довго обговорювали під час зустрічі питання тарифів і, зокрема, незрозумілих для громадян  коефіцієнтів за оплати та транспортування за газ. Крім усього іншого, місцеві мешканці скаржилися, що отримують рахунки від газовиків про нараховані суми із значним запізненням, поштове відділення працює лише кілька днів на тиждень, оплата через інтернет доступна далеко не всім, особливо пенсіонерам, і тому люди сплачують часто з порушенням термінів, хоча зовсім у цьому не винні. Обранець дав доручення своїм помічникам детально розібратись у ситуації.

Учитель фізичного виховання Кириківської загальноосвітньої школи І — ІІІ ступенів подякував депутату за раніше наданий спортивний інвентар та футбольні м’ячі і попросив допомоги у придбанні інвентарю для занять із метання списа. На це депутат відповів, що має намір виділити на розвиток фізичної культури в громаді близько 500 тис. грн.  

Громадян Кириківської ОТГ, звичайно, хвилювали й інші питання, але їх цілком може вирішувати громада самостійно, без втручання народного депутата. Це, зокрема, відкриття перукарні на території громади. Анатолій Ставицький повідомив, що з цього приводу до нього також поки що ніхто не звертався, хоча відповідне приміщення з необхідними комунікаціями є, і залишається лише знайти бажаючих займатися такою сферою послуг. Те ж саме стосується і вивезення сміття. Місцеві мешканці скаржилися на засмічення лісосмуг та утворення стихійних сміттєзвалищ. Це питання, звичайно, до Кириківської селищної ради, й  Анатолій Ставицький пообіцяв найближчими днями організувати подвірний збір твердих побутових відходів. Народний же обранець запропонував допомогти в цьому, якщо громада, наприклад, розробить проект побудови сміттєпереробного комплексу з метою сприяння просування та фінансування проекту за рахунок фонду регіонального розвитку.

У Великій Писарівці Микола Задорожній перед особистим прийомом громадян встиг поспілкуватися з селищним головою Леонідом Клизубом. Обговорили проекти, що вже в розробці, а також перспективи подальшої співпраці селищної ради з народним обранцем.

На особистому прийомі місцеві мешканці звернулися з колективним проханням сприяти у вирішенні питання забезпечення хворих інсуліном. Справа в тому, що з листа, що вони отримали від Великописарівської РДА, слідує, що на І-й квартал 2020 року при потребі 210 тис. грн із бюджету виділено лише 70 тис. грн (третина). Великописарівська центральна районна лікарня вийшла з клопотанням до голів сільських та селищних рад району про виділення додаткових коштів. На жаль, на сьогодні поки що позитивний результат відсутній, то ж депутат доручив помічникові вивчити це питання.

Важливою проблемою для громадян є  відсутність можливості на території району придбати ліки за програмою «Доступні ліки». Всі, без виключення, аптечні заклади категорично відмовляються співпрацювати за програмою, і люди змушені їздити за ліками, наприклад, до Охтирки, де, до речі, теж неохоче обслуговують мешканців іншого району. Помічник депутата отримав і з цього питання відповідне доручення.

Не обійшлося тут і без запитань щодо платіжок за  газ та до «Укртелекому». А ще — питання щодо визначення меж земельних ділянок, на що селищний голова тут же призначив місцевому мешканцю  особистий прийом і пообіцяв надати всі необхідні документи та допомогу.

Народний депутат Микола Задорожній у залі засідань районної ради  провів зустріч  із головами райради та РДА, сільськими та селищним головами, депутатами районної ради. Він повідомив присутнім, що має намір проводити зустрічі у такому форматі хоча б один раз на квартал. Розповів про перспективи децентралізації, плани адміністративного устрою. Про те, що, зокрема, на території району планується створення двох громад: вже існуючої Кириківської та Великописарівської, до якої увійдуть всі інші сільські ради, що не входять до Кириківської ОТГ. Виключенням є Солдатська сільська рада, що прийняла рішення (і його підтримали на обласному рівні) приєднатися до Тростянецької ОТГ. То ж народний депутат закликав присутніх сільських голів об’єднатися та на наступних місцевих виборах спільно обрати дійсно достойного голову територіальної громади.

Депутатові присутні задавали й запитання іншого характеру: про ремонт доріг, земельну реформу,  облаштування у районі футбольного поля зі штучним покриттям та інші.

Що ж стосується доріг, то слід зазначити, що на 2020 рік на область виділено втричі більше коштів, ніж минулого року, зокрема, на наш район — близько 8 млн грн. Звичайно, це зовсім невеликі кошти, як може здатися на перший погляд, проте, за умови співфінансування,  їх може бути достатньо, щоб усунути найбільш проблемні ділянки.

Депутат районної ради Павло Бутенко подякував Миколі Задорожньому за сприяння у ремонті дороги у напрямку Велика Писарівка — Охтирка і звернув його увагу на болючу проблему дороги у напрямку Велика Писарівка — Богодухів. Тут обранець доповів, що питання у нього на постійному контролі, він співпрацює з автодором та службою автодоріг, має матеріали про виділення коштів на ремонт цієї дороги і обіцяє всебічно сприяти у вирішенні проблеми.

Т.в.о. голови Великописарівської РДА Микола Скоромний попросив обранця посприяти у просуванні проектів по Державному фонду регіональному розвитку щодо облаштування умов для навчання у Великописарівській опорній школі. Депутат повідомив, що тут уже є певні позитивні результати і, крім того, є  подальші перспективи у фінансуванні проектів.

Тарасівський сільський голова Олександр Панов розповів, що з червня минулого року втратили чинність договори оренди земельних ділянок за межами населеного пункту з деякими сільгосппідприємствами, проте від обласного управління Держгеокадастру ніяк не вдається отримати відповідь про подальшу долю цих земель. Є занепокоєння, що без відома сільської ради землі вже розподілені та роздані під особисті селянські господарства. І таких земель на території району, за словами Олександра Панова, багато. То ж сільський голова попросив депутата якимось чином вплинути на управління Держгеокадастру з метою хоча б отримання офіційної відповіді. Народний обранець попросив підготувати відповідне звернення.

Колегу підтримав і дмитрівський сільський голова Михайло Скоромний. Сільська рада також не може отримати відповіді від обласного управління Держгеокадастру щодо 22 га пасовищ. Також є побоювання, що земля розпайовується, і мешканцям Олександрівки та Пушкарки ніде буде випасати корів.

Заступник голови РДА Микола Петренко попросив звернути увагу та допомогти у вирішенні питання з міністерством охорони здоров’я щодо медичної реформи у сільській місцевості. Справа в тому, що і райдержадміністрація, і районна рада вже надсилали звернення і до Президента, і до Кабміну з проханням відтермінувати завершення медичної реформи на селі. На сьогодні вимоги до сільських відділень медицини занадто нереальні. Це, зокрема, стосується і забезпечення відділень необхідним обладнанням. І хоча міністерство охорони здоров’я на державному рівні вже понад 10 років не приділяло потрібної уваги матеріально-технічному забезпеченню сільських закладів медицини, весь тягар реформ тепер лягає на місцевий рівень. За умови, що всі вимоги до 1 квітня не буде виконано, про існування майже всіх відділень сільської медицини можна забути. Депутат попросив підготувати відповідне звернення на його ім’я та до міністерства охорони здоров’я. Микола Задорожній знову ж наголосив, що зі створенням ОТГ можливе збільшення фінансування галузей освіти і медицини, крім того, планується збільшити відсоток надходжень податків, що залишатимуться у розпорядженні місцевих громад.

На завершення народний обранець подякував усім присутнім за плідну зустріч і висловив надію на подальшу тісну співпрацю.