Модуль Верхнього меню

001.JPG002.jpg003.JPG004.JPG005.JPG006.jpg007.JPG008.JPG009.jpg010.JPG011.JPG012.JPG013.JPG014.JPG015.JPG016.JPG017.JPG

Земельні питання були основною темою семінару

025У районній раді відбувся  семінар для сільських і селищних голів. Складався він переважно з тих питань, які на сьогодні  є найактуальнішими для місцевого самоврядування. А це — земельні питання, яких назбиралося чимало. Зокрема, про роль сільських і селищних рад у процесі виділення земельних ділянок за межами населеного пункту; як переоформити не успадковані та не витребувані паї; як працівникам соціальної сфери, котрі раніше отримали земельні ділянки для ОСГ і користуються ними на даний час,

приватизувати ці ділянки; чи вплине переоцінка земель у межах населеного пункту на доходи бюджетів сільських (селищних) рад. На всі ці запитання відповіді робила начальник  відділу у Великописарівському районі міжрайонного  управління   у Великописарівському  та Краснопільському районах  головного управління Держгеокадастру в Сумській області Вікторія Коноз.

Як вона повідомила, сільські й селищні ради згідно з чинним законодавством розпоряджаються землею лише в межах населених пунктів, за їх межами землею державної власності розпоряджається держземгеокадастр. Що стосується неприватизованих ділянок під ОСГ, то там є низка нюансів. Якщо у рішеннях сільських рад, які надавали  землю під ОСГ, написано, що земля передається у власність, то її можна переоформляти й спадкоємцям. Якщо ж у рішенні вказано, що ділянка передається в користування, а її власника вже немає, то спадкоємці не можуть переоформити землю на себе, вона переходить у державну власність. Взагалі земельні питання досить непрості, тому жителям району, які отримували наділи під ОСГ, варто було б відразу думати про її належне оформлення, аби зараз самим чи спадкоємцям не стикатися із зайвими проблемами. 

Нововведення пенсійного законодавства на семінарі презентувала заступник начальника  Великописарівського об’єднаного управління Пенсійного фонду України  Сумської області Зоя Корнієнко. Вона повідомила, що уряд країни не планує підвищення пенсійного віку. Але це тільки тим, у кого достатній стаж. Враховуючи, що страховий стаж, необхідний для отримання пенсій, зросте, то людям, у яких не вистачає стажу, доведеться працювати довше, ніж до 60-ти років, або ж задовольнятися соціальною допомогою, яка буде значно меншою, ніж пенсійні виплати. Із одного боку — нібито справедливо, з іншого ж — де брати той стаж в умовах відсутності роботи? Саме це й турбувало сільських голів, адже вони добре знають, що в селах пропозиції робочих місць вкрай обмежені. До того ж,  залишається актуальним питання тіньової зайнятості, яка позбавляє людей сподівань на нормальне пенсійне забезпечення. Між іншим, у нашому районі середній розмір  пенсії становить 1585 грн, а на одного працюючого припадає два пенсіонери. Та і їх кількість зменшується: якщо років десять тому в місяць пенсії призначали приблизно сорока жителям району, то тепер в середньому п’ятнадцятьом. Статистика не втішна, але маємо, що маємо.

Розмір пенсійних виплат, зазначила Зоя Степанівна, має зрости вже в цьому році. І це приємно, але відкритим залишається питання, де брати стаж? Відповідь оптимізму не вселяє.

Утім виступ лісничого Великописарівського лісгоспу Олександра Лофицького частку оптимізму на семінарі додав. Олександр Миколайович повідомив, що жителі населених пунктів, які не мають газового опалення, а користуються пічним, мають право на виписування десяти кубометрів дров за пільговою ціною — 300 (а не 500) грн за кубометр. Дрова виписуються на умовах самовивозу. Для можливості виписати дрова за  пільговою ціною слід звернутися в сільські ради за відповідними довідками. Сільська рада має надати клопотання до лісгоспу про жителів, які мають пічне опалення.

Також на семінарі розглянули питання щодо призову офіцерів запасу. Представник військкомату Володимир Березняк запевнив, що вони проходитимуть лише військову перепідготовку. А в зону проведення бойових дій йтимуть лише добровольці.

Заступник директора з енергозбуту філії «Охтирський РЕМ» Сергій Грицай звернувся до сільських і селищних голів, де є багатоквартирні будинки. Він відзначив, що там обов’язково має бути відповідальний за внутрішню електромережу. Чи це буде вирішено шляхом створення об’єднання співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ), чи в інший спосіб, але без цього через деякий час електропостачання в такі будинки припинять. У принципі, претензії енергетиків у цьому плані зрозумілі, але в той же час у сільських голів були й свої претензії, зокрема щодо низької напруги в електромережах сіл та необхідності заміни зношених електропідстанцій.

Голова районної ради Дмитро Сипко, підбиваючи підсумки роботи семінару, подякував усім учасникам за активну участь у ньому.