Модуль Верхнього меню

001.JPG002.jpg003.JPG004.JPG005.JPG006.jpg007.JPG008.JPG009.jpg010.JPG011.JPG012.JPG013.JPG014.JPG015.JPG016.JPG017.JPG

Кириківську об’єднану громаду очолив фермер

 

2016-12-27-03У рамках реформи з децентралізації 18 грудня у Великописарівському районі пройшли перші вибори голови та депутатів Кириківської селищної ради, на базі якої утворено об’єднану територіальну громаду. Увійшли до неї, крім самої  Кириківської селищної ради, Вищевеселівська, Яблучненська, Рябинівська, Катанська й Іванівська сільські ради.

Незважаючи на втому від частих виборів та, здавалося б, певну апатію до всіх реформ через бажану відсутність поліпшення рівня життя, наші земляки проявили зацікавленість виборами до новостворюваної громади. Результатом цього стало те, що на посаду голови об’єднаної територіальної громади (ОТГ) претендувало сім кандидатів, троє з яких — сільські голови. Що стосується кандидатів у депутати селищної ради, то на окремих округах їх було аж по сім, вісім, а то й дев’ять чоловік. У той же час явка на вибори була посередньою - 49,6%.

Вибори пройшли без особливих порушень, і ось на першій сесії селищної ради восьмого скликання Кириківська виборча комісія підбила результати перших виборів. Голова комісії Анатолій Конега офіційно оголосив прізвища депутатів та повідомив, що головою Кириківської селищної ради обрано голову фермерського господарства «Апіс» Івана Мороза. Чи стала несподіванкою перемога фермера? Очевидно, що ні. Представники місцевого самоврядування, які порізно пішли на вибори, «розтягли», як і очікувалося, між собою голоси виборців, чим і скористався вдало голова фермерського господарства.

Тож попереду тепер у новообраного голови — велика робота, від якої залежатиме й майбутнє об’єднаної громади. Слід відзначити, що представники Аграрної партії України, яких у селищній раді сім депутатів і представником якої є основний конкурент Івана Мороза — Сергій Павлушенко, устигли об’єднати навколо себе потужну фракцію, від позиції якої багато чого залежатиме під час формування й функціонування ОТГ. Та не варто забувати, що  без єдності депутатського корпусу селищної ради, без конструктивної співпраці селищного голови, старост сіл (ними залишилися сільські голови), виконкому, склад якого затвердили на першій сесії, на успішну роботу годі сподіватися.

На першій сесії ОТГ були присутніми голови районної ради та районної державної адміністрації Дмитро Сипко та Григорій Сіденко, які привітали новообране самоврядування Кириківської селищної ради та певною мірою додали конструктивізму в роботу сесії.