Модуль Верхнього меню

001.JPG002.jpg003.JPG004.JPG005.JPG006.jpg007.JPG008.JPG009.jpg010.JPG011.JPG012.JPG013.JPG014.JPG015.JPG016.JPG017.JPG

У новий рік — з новим бюджетом

DSCN2881На останній у цьому році сесії районної ради депутати розглянули майже сорок питань, більшість яких торкалася районних програм. Виконавці програм, термін дії яких закінчувався в поточному році, звітували про хід їх виконання, в окремі були внесені зміни. Оскільки районні програми — дієвий спосіб для розв’язання нагальних проблем, то депутати проголосували за затвердження нових програм: зайнятості населення Великописарівського району на  2018 — 2020 роки, розвитку агропромислового комплексу та сільських територій Великописарівщини на 2018 — 2020 роки, а також  програму економічного й соціального розвитку, яка є таким собі планом дій органів виконавчої влади та місцевого самоврядування на наступний рік.

Одним із основних питань, що були включені до порядку денного сесії, був звіт голови районної ради про свою діяльність за період  з листопада 2016 року по грудень 2017 року. Дмитро Сипко нагадав присутнім, що нинішній склад депутатського корпусу є багатопартійним (це представники 7 політичних партій), але це не заважало  районній раді  працювати організовано, систематично, результативно, дотримуючись законодавства України та представляючи інтереси територіальних громад сіл і селищ району в межах своїх повноважень. 

Голова районної ради поінформував, що за звітний період було підготовлено та проведено 8 сесій районної ради, на яких розглянули 130 питань і прийняли стільки ж  рішень (без врахування питань останньої сесії).

          Районною радою вчасно був затверджений  бюджет Великописарівського району та програма економічного і соціального  розвитку Великописарівського району на 2017 рік, до яких протягом року на сесіях районної ради неодноразово вносилися зміни. Тож обсяг бюджету за власними й закріпленими доходами на січень — листопад 2017 року передбачено в сумі 33 214,6 тис. гривень, фактично надійшло 35 960,4 тис. гривень, або 108,3 відсотків до затвердженого бюджету звітного періоду. Понадпланово надійшло 2 745,8 тис. гривень.  

Видатки загального фонду місцевих бюджетів мають соціальну спрямованість. На фінансування соціально-культурних заходів та соціальний захист населення направлено 133 млн 746,7 тис. грн.  Видатки на освіту в загальній сумі видатків складають 34 млн  48,7 тис. грн. (23,2 %), охорону здоров’я – 18 млн 355,8 тис. грн. (12,5 %), соціальний захист та соціальне забезпечення – 75 млн 659,6 тис. грн. (51,6 %), на культуру – 4 млн 978,0 тис. грн. (3,4 %),  фізичну культуру і спорт – 704,6  тис. грн. (0,5 %).

Із загальної суми видатків на виплату заробітної плати направлено 60 557,0 тис. грн., або 81,2 %.  Прострочена заборгованість по заробітній платі в районі станом на 01.12.2017 року відсутня.

Також голова районної ради нагадав, що в структурі місцевого самоврядування Великописарівського району відбулися зміни у зв’язку із утворенням об’єднаної територіальної громади на базі Кириківської селищної ради.  Тому відповідно до законодавства України  протягом звітного періоду між Великописарівською районною радою та Кириківською селищною радою була налагоджена конструктивна взаємодія щодо передачі об’єктів соціальної сфери зі спільної власності територіальних громад сіл, селищ Великописарівського району у власність Кириківської об’єднаної територіальної громади.

Говорячи про заклади комунальної власності, про комунальне майно, Дмитро Сипко  відзначив, що районна рада майно, яке не використовується, здає в оренду. Таким чином, станом на 20 грудня    2017 року  від надання в оренду майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ району до районного бюджету надійшло понад  40 тисяч грн.

У районній раді, як відзначив Дмитро Сипко, належна увага приділяється роботі зі зверненнями громадян та виконанню  Закону України «Про доступ до публічної інформації», проводиться відповідна кадрова робота, включно з підвищенням кваліфікації працівників органів місцевого самоврядування району .

Звертаючись до депутатів районної ради, Дмитро Сипко подякував їм за плідну співпрацю та закликав більш активно сприяти реальній участі людей в управлінських процесах, в суспільному житті населених пунктів району. 

Одне із найважливіших рішень, які прийняли депутати на 19 сесії райради, — це затвердження бюджету на 2018 рік. Його представив начальник фінансового управління Іван Бондаренко. За його словами, загальний розмір доходів районного бюджету з урахуванням міжбюджетних трансфертів визначений у сумі понад 164 млн гривень.

Також депутати районної ради підтримали депутатські запити Володимира Шевцова та Володимира Лоцкіна. Депутати районної ради в своїх запитах порушили питання щодо виділення коштів на придбання легкового автомобіля для Ямненської амбулаторії загальної практики сімейної медицини та ремонту доріг на території Розсошівської та Ямненської сільських рад. Що стосується ремонту доріг у вказаних сільських радах, то для цього, сподіваючись на допомогу з районного та обласного бюджетів, відповідні частки коштів готові внести місцеві підприємці та сільські ради.