Модуль Верхнього меню

001.JPG002.jpg003.JPG004.JPG005.JPG006.jpg007.JPG008.JPG009.jpg010.JPG011.JPG012.JPG013.JPG014.JPG015.JPG016.JPG017.JPG

Голова Сумської облдержадміністрації побував у новостворюваній Кириківській об’єднаній територіальній громаді

2016-12-13-11На Великописарівщині в рамках робочого візиту побував голова Сумської обласної державної адміністрації Микола Клочко. Це вже другий у цьому році візит його до Великописарівського району. Навесні очільник області побував у населених пунктах, які територіально ближче до Краснопільського району, а цього разу він відвідав Кириківку й Іванівку — населені пункти, які ввійдуть до об’єднаної територіальної громади.

 

Зокрема у Кириківській селищній раді голова ОДА  провів прийом громадян з особистих питань, хоча порушені проблеми особистими аж ніяк не назвеш:  це грошові виплати учасникам ліквідації аварії на ЧАЕС та надання їм земельних ділянок, стан доріг, ситуація з земельними паями в ТОВ «Кириківське». Кириківський селищний голова Анатолій Ставицький звернувся із проханням посприяти у вирішенні питання виділення земельної ділянки під полігон для сміттєзвалища.  Ще декілька років тому така ділянка була виділена за селищем у промисловій зоні, і, здавалося б, проблема з вивезенням побутових відходів із подвір’їв місцевих жителів вирішена. Але за незрозумілих обставин виділену ділянку із промислового призначення перевели в землю сільськогосподарського призначення, що законодавчо не дозволяє її використовувати для сміттєзвалища. На місцевому рівні це питання не можна вирішити, тож Микола Клочко пообіцяв звернутися до Кабміну щодо надання дозволу на повернення ділянці промислового призначення, що дасть можливість обладнати там полігон для побутових відходів і таким чином позбавитися стихійних смітників у населених пунктах.

Певною мірою цій проблемі сприяє і промислове підприємство з переробки пластику, що функціонує на території Кириківки. Тут працює понад чотири десятки працівників, для яких створені належні побутові умови. Голова облдержадміністрації відзначив унікальність такого виробництва, адже подібних на Сумщині поки що немає.

Перебуваючи на ПрАТ «Кириківське ХПП», Микола Клочко поспілкувався із працівниками цього підприємства, які  порушили перед керівником області   низку питань, серед яких — стан доріг у селищі. Голова ОДА запевнив, що в об’єднаній територіальній громаді саме дорогам приділятиметься значна увага: завдяки збільшенню надходжень до місцевого бюджету та за умови співфінансування дороги ремонтуватимуться.

Відвідав  Микола Клочко і соціальні заклади майбутньої об’єднаної територіальної громади, зокрема Кириківську та Заводську загальноосвітні школи,  Правдинську школу-інтернат, відзначивши при цьому високий рівень підготовки педагогічних колективів та їхню турботу про учнів. 

Ознайомився керівник області і з роботою дослідного господарства «Правдинське», яке розширює сферу своєї діяльності, приділяючи відповідну увагу і тваринницькій галузі: тут серйозно займаються свинарством, вирощують ВРХ м’ясних порід та завели овець.

Тож за результатами свого перебування в нашому районі Микола Клочко зробив висновок, що Кириківська ОТГ має всі підстави для подальшого успішного розвитку. Нині ж вона, як і  інші 14 об’єднаних територіальних громад Сумщини, лише на початку свого шляху, і подальший успіх реформ багато в чому тепер залежатиме саме від жителів громади. Утім влада області, за словами керівника, теж не стоятиме осторонь: вона допомагатиме, підтримуватиме громади, тому що це державна політика і обов’язок влади перед жителями Сумщини.