Модуль Верхнього меню

001.JPG002.jpg003.JPG004.JPG005.JPG006.jpg007.JPG008.JPG009.jpg010.JPG011.JPG012.JPG013.JPG014.JPG015.JPG016.JPG017.JPG

Підбили підсумки 2018-го року та прийняли бюджет району на 2019-й рік

DSCN4713Минулої середи відбулася завершальна у цьому році сесія районної ради. Основними питаннями на порядку денного був звіт голови районної ради Дмитра Сипка, підбиття підсумків 2018-го року та бюджет району на наступний, 2019-й рік.

У своєму звіті голова районної ради, зокрема, наголосив, що депутатський корпус районної ради нинішнього, сьомого скликання, складається з представників 7 політичних партій, проте така різнопартійність не заважала районній раді працювати. Всі разом прагнули організувати роботу так, щоб якомога повніше та ефективніше виконувати свої обов’язки, передбачені чинним законодавством, і головне - компетентно приймати відповідні рішення.

Районна рада тісно співпрацювала з районною державною адміністрацією, селищною, сільськими  радами, підприємствами, установами, організаціями  і завжди прагнули до порозуміння, щоб разом вирішувати актуальні питання.

Основною організаційно-правовою формою роботи районної ради була і залишається сесійна робота, що складається з пленарних засідань, засідань постійних комісій та узгоджується президією. Сесії проходили відкрито і гласно, за участю депутатів обласної ради, представників районної державної адміністрації, селищного та сільських голів, керівників районних служб, підприємств та установ, засобів масової інформації.

 Підводячи підсумки 2018 року: обсяг бюджету за власними й закріпленими доходами на січень - листопад 2018 року було передбачено в сумі 42 млн 438,5 тис. гривень. Фактично надійшло 44 млн 151,5 тис. гривень, або 104,0 відсотка  до затвердженого бюджету звітного періоду. До надходжень відповідного періоду минулого року надходження цього року збільшилися на 8 млн 191,1 тис. гривень (або на 22,8%).  Майже по всіх радах та районному бюджету надходження збільшилися.

Із 11 бюджетів виконання плану звітного періоду досягнуто по 9 радах, що становить 81,8 відсотків до загальної кількості.

Видатки загального фонду місцевих бюджетів мають соціальну спрямованість. На фінансування соціально-культурних заходів та соціальний захист населення спрямовано 148 млн 634,4 тис. грн.  Видатки на освіту в загальній сумі видатків складають  38 млн 195,9 тис. грн (22,5%), охорону здоров’я - 19 млн 768,0 тис. грн (11,6%), соціальний захист та соціальне забезпечення - 84 млн 960,7 тис. грн (50,0%), на культуру - 4 млн 793,2 тис. грн (2,8 %), фізичну культуру і спорт - 916,6 тис. грн (0,5%).

Із загальної суми видатків на виплату заробітної плати спрямовано 69 595,7 тис. грн, або 81,8% видатків на утримання бюджетних установ.

Прострочена заборгованість із  заробітніої плати станом на 01.12.2018 року була відсутня.

Враховуючи перевиконання за попередні місяці як районного, так і місцевих бюджетів та бажання громад Великописарівщини сприяти розвитку соціальної сфери своїх населених пунктів шляхом субвенцій для районного бюджету, районна рада неодноразово затверджувала зміни до головного фінансового документа району та Програми економічного й соціального розвитку Великописарівського району на 2018 рік, у результаті чого в закладах освіти, культури, охорони здоров’я проводився ремонт, удосконалювалися чи реконструювалися опалювальні системи, поліпшувалася матеріальна підтримка соціальних робітників.

Що ж до питань функціонування і фінансування комунальних закладів галузі освіти, охорони здоров’я і культури, то у цьому році  рішеннями районної ради створені комунальна установа «Інклюзивно-ресурсний центр  Великописарівської районної ради Сумської області»  й Олександрівський заклад дошкільної освіти (дитячий садок) «Рукавичка» Великописарівської районної ради Сумської області.  

Посадові особи місцевого самоврядування нашого району пройшли навчання за програмами постійно діючого семінару «Ділова українська мова», за професійною програмою для посадових осіб місцевого самоврядування, які не підвищували кваліфікацію 3 роки,  програмою тренінгу «Сучасні інструменти запобігання і протидії корупції» та короткостроковий навчальний курс для посадових осіб місцевого самоврядування «Електроння система закупівель. Правові та економічні заходи здійснення закупівель товарів».

За необхідності в районі проводилися семінари з сільськими й селищними головами.

Підсумовуючи сказане, Дмитро Сипко ще раз відзначив, що районна рада у звітному році працювала системно й організовано. Звертаючись до депутатів районної ради, голова районної ради запросив їх більш активно реалізувати право брати участь у вирішенні питань, розвитку своїх територій, сприяти розв’язанню життєво важливих проблем не тільки місцевого, але й державного значення.

На закінчення  виступу голова районної ради Дмитро Сипко подякував депутатам обласної ради Буднику О.А. (який, до речі, був присутній на засіданні сесії) та Стрельченку О.Ю. за надану особисто ними значну матеріальну підтримку громаді району. А також депутатам районної ради, селищним та сільським головам, працівникам та ветеранам органів місцевого самоврядування, які, не рахуючись із власним часом, ефективно працювали для вирішення нагальних питань життєзабезпечення району, за тісну співпрацю, спрямовану на розв’язання проблемних питань району, керівникам та працівникам районної державної адміністрації, працівникам і керівникам установ, закладів та організацій.

Після підведення підсумків 2018-го року депутати затвердили ряд соціально-важливих програм, у тому числі "Програму економічного і соціального розвитку Великописарівського району на 2019 рік та наступні 2020-2021 програмні роки" та прийняли бюджет Великописарівського району на 2019 рік.