Модуль Верхнього меню

001.JPG002.jpg003.JPG004.JPG005.JPG006.jpg007.JPG008.JPG009.jpg010.JPG011.JPG012.JPG013.JPG014.JPG015.JPG016.JPG017.JPG

Всі кошти — для виплати зарплати медикам

DSCN7881Сесія районної ради, що відбулася минулого тижня, розпочалася з вшанування хвилиною мовчання пам’яті багаторічного голови Дмитрівської сільської ради Анатолія Білого. Нещодавно Анатолія Фроловича не стало, але він надовго зашиться в пам’яті колег людиною з активною життєвою позицією, щирим та веселим.

Потім голова районої ради перейшов до більш радісних подій. Диплом про занесення на районну дошку пошани було вручено депутату райради, сільгоспвиробнику Юрію Надточію. Привітали на сесії і депутата, день народження якого співпав із проведенням сесії — диектора Вільненської школи Олександра Бодарєва. Усі депутати добрими словами також вітали ще одного колегу, який напередодні святкував день народження  — Володимира Шевцова з Ямного.

Потім депутати перейшли до розгляду питань порядку денного, який здебільшого був присвячений перерозподілу невикористаних коштів  із  районних програм, та вжиттю інших заходів, щоб спрямувати гроші на погашення заборгованості  з зарплати працівникам медицини району.

Голова районної ради відзначив на сесії внесок Великописарівської селищної та Вільненської, Ямненської, Розсошівської і Тарасівської сільських рад району, керівники яких передали кошти на погашення зарплати медикам, хоча могли б використати їх і на вирішення проблем своїх територій, яких безліч. Дмитро Сипко відзначив небайдужість керівників рад до проблем району і розуміння цього кроку з боку громади, бо проблема з виплатою заборгованості з зарплати медикам — загальнорайонна, яку потрібно вирішувати спільно. Залишимося без медицини — про що тоді взагалі можна говорити? Хоча  в останні роки складається враження, що сільську медицину, а разом із нею сільських жителів, реформи мають за мету знищити взагалі.

На сьогодні всі можливі районні можливості задіяні, але без додаткової субвенції з державного чи обласного бюджету зарплати медикам не бачити. А  заборгованість на сьогодні уже наближається до чотиримісячної межі. Знаючи це, на сесії районної ради з депутатським запитом стосовно погашення заборгованості виступив депутат райради, лікар Ямненської амбулаторії загальної практики сімейної медицини Сергій Соботович.

На сесії районної ради голова Солдатської сільської ради Антоніна Вискребенцева  порушила питання, що виникло у зв’язку з реформуванням медичної галузі. На всіх рівнях чиновники говорили, які переваги  будуть від сімейної медицини,  як тільки добре буде сільським людям. Так от, за словами Антоніни Михайлівни, сімейний лікар не з’являється в Солдатському доволі тривалий час, бо добиратися сюди йому нічим. У той же час в Солдатському медичному закладі «забрали» автомобіль швидкої допомоги, що завжди виручав і пацієнтів, і медиків.

Депутат районної ради Павло Бутенко виступив з пропозицією у наступному році передати кошти з резервного фонду на ремонт дороги на Богодухів. Не секрет, що на чисельні звернення стосовно виділення коштів для цього і в області, і в Києві часто запитують, які кошти виділяє місцевий бюджет на цю справу.  У районі, зазвичай, на це немає власних грошей. Тому ніхто не поспішає йти нам назустріч.

На сесії районної ради було розглянуто низку фінансових та майнових питань. Підбив підсумки засідання сесії голова районної ради Дмитро Сипко.