Модуль Верхнього меню

001.JPG002.jpg003.JPG004.JPG005.JPG006.jpg007.JPG008.JPG009.jpg010.JPG011.JPG012.JPG013.JPG014.JPG015.JPG016.JPG017.JPG

Великописарівська «Ворскла» відзначила півстолітній ювілей свого відновлення

003Адміністративно-територіальні реформи - не новина для наших земляків. Колись території Великописарівського району входили до складу Богодухівщини (це ще до початку заснування районного часопису), а в шістдесятих роках минулого століття - до Охтирщини. Тож через не існування району з 1962 по 1965 роки, протягом п’яти років не виходила і районна газета, що на той час мала назву «Красное знамя». Її випуск було відновлено у березні  1967 року.

Святкування 50-річчя відновлення районної газети пройшло без зайвого галасу і помпезності. Це і не дивно, основний ювілей - 90-річчя з часу заснування - місцевий часопис планує відзначити вже за три роки. Тому нинішня подія стала скоріше зустріччю журналістів декількох поколінь. Більше того - свято для нинішнього колективу редакції організували ті, хто стояв біля витоків відновлення газети у 1967 році: журналісти-ветерани, серед яких редактори районної газети різних років. І звичайно ж, основним ініціатором і організатором цієї непересічної для журналістів події став нинішній редактор районки Олексій Пасюга, який попіклувався і про підвезення  ветеранів, яким за станом здоров’я важко добратися до приміщення редакції.

Символічно, що дата першого випуску газети в 1967-у збіглася з Днем народження однієї з найповажніших журналісток району - Лідії Павлівни Бобкової - 12 березня.

На зустріч до нинішніх працівників газети завітали колишні редактори Галина Гладченко, Петро Нечвоглод, Борис Пасюга, Михайло Обідець, Валентина Кадничанська, журналісти-ветерани Лідія Бобкова та Анатолій Устименко, а також колишній юнкор, а нині поважний краєзнавець, педагог-пенсіонер Сергій Волін. Привітали журналістів і представники влади - голова районної ради Дмитро Сипко і великописарівський селищний голова Леонід Клизуб.

У редакції районної газети їх радо зустріли редактор районної газети «Ворскла» Олексій Пасюга, його заступник Олена Тягленко, головний бухгалтер Людмила Кушнірьова та оператор комп’ютерної верстки Ірина Коваленко.

«Ворскла» має поважний вік для друкованого видання. І за ці роки районна газета не втратила своєї популярності серед читачів. Кілька поколінь виросли разом із газетою, дізнаючись із її сторінок про найважливіші події в житті краю, історію району. І хоча ветерани журналістики самі творили газету протягом кількох десятків років, усі вони з зацікавленням переглянули викладку підшивок районної газети. Старше покоління приваблювали фотографії на сторінках районки їхньої молодості, на яких вони впізнавали знайомі обличчя і разом із тим згадували цікаві факти зі свого життя і життя своїх колег.

Із радістю нинішні журналісти дізналися, що і їхні поважні колеги колись допускали помилки на сторінках місцевого часопису. Так, Галина Гладченко пригадала, як колись дали поправку на помилку. Галина Федорівна розповіла, що в поправці тоді замість «Поправка: в статье была допущена ошибка» написали «Поправака: в статье была допущена ошибака». Щоправда, тоді було не до сміху. Також журналісти пригадали, як у серпні 1991 року було спалено весь тираж районної газети, в якій було надруковане звернення путчистів із ГКЧП до радянського народу. Заколотники тоді програли і терміново довелося друкувати новий номер газети з іншою інформацією.  

Згадуючи часи, коли в газеті було працювати найкраще, всі називають роки незалежної України. Було бажання творити щось нове, незаангажоване і вільне від цензури. Але це для творчості, бо найважче працювати було теж за часів незалежності, в 90-х. Вільне плавання, практично без допомоги держави, призводило  в некомерційному виданні до багатомісячної затримки зарплати і виходу газети на одному листку, аби лиш не припинити друк зовсім. Кошти, отримані від передплати, тоді знецінювалися за кілька тижнів, а газету все одно потрібно було випускати, щоб виконати зобов’язання перед передплатниками.

Здавалося, спогадам не буде кінця, але тут Галина Федорівна презентувала вершину кондитерської майстерності - торт із надписом «Ворскла». 50 років. Знову з районкою», і всі кинулися куштувати його. Завершилася зустріч спільним фотографуванням і побажанням одне одному зустрітися на 90-річчя газети, але вже значно в ширшому колі, разом із численними друзями газети і її добровільними  авторами.