Модуль Верхнього меню

001.JPG002.jpg003.JPG004.JPG005.JPG006.jpg007.JPG008.JPG009.jpg010.JPG011.JPG012.JPG013.JPG014.JPG015.JPG016.JPG017.JPG

На семінарі з благоустрою

16

Семінар з благоустрою із головами сільських та селищних рад району був проведений у кращих традиціях місцевого самоврядування. На захід прибули навіть представники Кириківської громади, яких після створення цієї територіальної одиниці не часто побачиш у Великій Писарівці. Як зазначили прибулі з Кириківської громади старости Павло Гученко з Яблучного, Іван Зеленін з Катанського та Віктор Моїсеєнко з Іванівки, вони не могли залишитися осторонь такого важливого заходу і скористалися запрошенням голови Великописарівської районної ради Дмитра Сипка для того, щоб поспілкуватися з колегами.

 

А подивитися та послухати цього дня дійсно було що. Семінар було проведено на базі Пожнянської та Вільненської сільських рад. Очевидно, місце проведення районною радою було обрано не випадково, бо розташовані Вільне і Пожня на центральній трасі і є своєрідними візитівками району, з яких приїжджі можуть судити про всю Великописарівщину.

У Пожні захід розпочався із благословення настоятеля пожняського храму отця Анатолія. Який крім усього іншого розповів про місцеву церкву, згазав із вдячністю мецената будівництва нового храму - відомого земляка-бізнесмена, депутата кількох скликань Григорія Дашутіна.

У сільській лікарняній амбулаторії лікар Безкоровайний розповів як вдається місцевому медичному закладу не лише виживати в умовах недофінансування, а й успішно лікувати хворих. За допомогу керівник закладу був вдячний голові Пожнянської сільської ради Валентині Масалітіній, а також голові Вільненської сільської ради Григорію Іншину, який багато зробив для утримання фельдшерського пункту у Їздецькому.

Голова районної ради Дмитро Сипко пообіцяв посприяти місцевим медикам у забезпеченні закладу дровами на наступну зиму.

У пожнянському Будинку культури його директор Галина Сторожева провела екскурсію по причепуреному закладу, показала глядацьку залу та бібліотеку. Гордістю Будинку культури, за словами директора, є його працівники та місцеві ентузіасти художньої самодіяльності, які проводять концерти до кожної урочистої дати. І знову тут звучали вдячні слова на адреси сільського голови та відомого мецената, керівника фермерського господарства «Світанок» Миколи Надточия.

У Пожні учасники заходу пройшлися вулицями села і пересвідчилися, що тут в більшості своїй живуть свідомі, акуратні люди, які до Великодня встигли навести лад біля своїх осель.

Продовжився семінар у Вільному, в місцевій школі, де її директор Олександр Бодарєв показав і відремонтовану будівлю школи з новим дахом та металопластиковими  вікнами і провів територією школи. Завдяки допомозі сільської ради навчальний заклад тут дійсно утримується на високому рівні, але існує проблема, яку навряд чи вдасться колись вирішити: у школі, розрахованій на 350 учнів, навчається майже вдесятеро менше дітей.

Підбивали підсумки заходу у Вільненському будинку культури. Тут пожнянський та вільненський голови Валентина Масалітіна та Григорій Іншин поділилися досвідом роботи та обговорили з колегами найбільші проблеми стосовно утримання належного санітарного стану населених пунктів. Головна з цих проблем - несвідоме ставлення деяких громадян до вивезення сміття. Його тачками, велосипедами і автомобілями вивозять у лісосмуги і навіть на береги річок. Ставлення цих громадян до навколишнього середовища таке, ніби живуть вони на іншій планеті.

Голова районної ради Дмитро Сипко у своєму виступі зазначив, що питання щодо утримання території населених пунктів у належному санітарному стані ніхто крім нас самих не вирішить. Тому потрібно вже зараз терміново вирішувати проблему зі сміттям, проводити роз’яснювальну роботу серед населення.

До речі, наявність сміттєзвалища на території Великописарівської селищної ради не вирішує повністю проблеми зі збиранням сміття. Тут вже дійшло до того, що сміття від осель громадян забирають і там, де за це не сплачують навіть символічних 5 гривень з людини на місяць. Але все-рівно, сміття везуть і до лісу, і до річки, і навіть просто викидають на узбіччя доріг. Можливо, щось зміниться, коли затвердять закон, який би передбачав обов’язкову плату з громадян за утилізацію сміття.

На завершення учасники семінару мали змогу переглянути слайди, підготовлені працівниками районної ради під час об’їзду території майже всіх сільських та селищних рад району. Коментувала слайди заступник голови районної ради Валентина Кадничанська.

Підбив підсумки семінару голова районної ради Дмитро Сипко.