Модуль Верхнього меню

001.JPG002.jpg003.JPG004.JPG005.JPG006.jpg007.JPG008.JPG009.jpg010.JPG011.JPG012.JPG013.JPG014.JPG015.JPG016.JPG017.JPG

Вшанували переможців некерованого атому

11

Кінець квітня, коли природа наповнюється весняними життєстверджуючими силами й вбирається в неповторно-різнобарвні шати,  українці з болем у серці згадують події 26 квітня 1986 року. Як грім серед ясного неба застигла тоді всіх звістка про аварію на Чорнобильській атомній електростанції.

Серед сотень сміливців, яких влада направила на ліквідацію аварії, були й наші земляки: водії, механізатори, інженери, кухарі, будівельники... Вони, без належних засобів захисту, без відповідних знань і взагалі без будь-якого усвідомлення масштабів трагедії  вступили в двобій із підступним, невидимим ворогом.

Тому щороку у Великій Писарівці та населених пунктах району 26 квітня вшановують наших земляків, учасників тієї страшної аварії, яка на весь світ показала, що атом в невмілих руках може стати катастрофою для усього людства. Традиційно цього дня в поетичній формі  звернувся до колег та до учасників урочистостей Володимир Гаманов — житель Кириківки, який сам безпосередньо брав участь у ліквідації атомної катастрофи. Голова райдержадміністрації Григорій Сіденко, заступник голови районної ради Валентина Кадничанська, селищний голова Леонід Клизуб побажали, аби подібні катастрофи ніколи не повторювалися, щоб небо над нами завжди було мирним. А героям-ліквідаторам, переможникам некерованого чорнобильського атому представники влади висловили доземний уклін, побажали здоров’я і належної шани від людей і держави.

Настоятель Свято-Миколаївського храму о. Тарасій провів молебень за упокій душ учасників ліквідації, які ціною власного здоров’я і життя зупинили трагедію. Присутнім на урочистостях героям-чорнобильцям він побажав здоров’я на довгії літа. Вихованці будинку дитячої та юнацької творчості прочитали проникливі поетичні рядки про чорнобильську трагедію, а в пам’ять про загиблих учасників ліквідації наслідків аварії до пам’ятного знака від представників влади та вдячних земляків були покладені квіти.

У кафе «Надія» (приватний підприємець Олександр Сядра) герої-чорнобильці поспілкувалися в дружній неофіційній обстановці.