Модуль Верхнього меню

001.JPG002.jpg003.JPG004.JPG005.JPG006.jpg007.JPG008.JPG009.jpg010.JPG011.JPG012.JPG013.JPG014.JPG015.JPG016.JPG017.JPG

Великописарівська районна рада відстояла дві школи і втратила чотирьох депутатів

2016-12-23-01На засіданні одинадцятої сесії райради першим розглядалося питання про діяльність голови районної ради. Дмитро Сипко, звітуючи про свою роботу, відзначив дієздатність та організованість постійних комісій райради та голів комісій. За його словами, практично всі питання, які вносились на розгляд сесій районної ради, попередньо погоджувалися й розглядались на засіданнях постійних комісій. Тому сесійні засідання проходили організовано, рішення всі приймалися виважено.

Комісіями опрацьовано та затверджено рішенням районної ради ряд важливих програм. На сьогоднішній день діє 28 програм, на виконання яких використано 3 млн. 54 тис. гривень. За 2016 рік прийнято 14 районних програм, розглянуто хід виконання 11 програм, заслухано звіти трьох керівників про їхню роботу.

За звітний рік  було підготовлено та проведено 10 сесій районної ради, що складалися з  10 пленарних засідань. Всього розглянуто 150 питань, за якими прийнято 148 рішень районної ради. Проведено  10 засідань президії районної ради.

Голова районної ради у звіті порушив питання виконання бюджету. Обсяг бюджету району за власними й закріпленими доходами на січень-листопад 2016 року передбачено в сумі 35 млн. 592 тис. 54 грн., фактично надійшло 38 млн. 319 тис. 290 грн., або 107,7% до запланованого бюджету звітного періоду. Понадпланово в бюджет району надійшло 2 млн. 727 тис. 236 грн. До речі, за 11 місяців поточного року всі сільські й селищні ради виконали й перевиконали свої бюджети.

Завершення фінансового року завжди є напруженим періодом для бюджетної сфери, тому одинадцята сесія районної ради була насичена питаннями, що торкалися фінансування. Розробники багатьох районних програм, термін дії яких закінчується, поспішили внести в них до кінця року зміни, аби обсяги фінансування програм відповідали фактичним витратам. Депутати райради проголосували за відповідні рішення. У зв’язку з цим були внесені зміни до програми соціального та економічного розвитку району й до районного бюджету на 2016 рік.

На сесійному засіданні депутатами районної ради була затверджена низка освітянських та медичних програм, а також програм, спрямованих на соціальний захист населення у 2017-у та наступних роках. Окрім того, депутати райради підтримали рішення про затвердження програм щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини на 2017 — 2020 роки, підтримки малого й середнього підприємництва у нашому районі на 2017 — 2018 роки.

Затвердили на сесії і програму економічного й соціального розвитку та бюджет району на 2017 рік, хоча у зв’язку із   створенням об’єднаної територіальної громади на базі Кириківської селищної ради та її окремим фінансуванням як програма економічно-соціального розвитку, так і бюджет району на найближчій сесії райради будуть змінені.

Створення ОТГ внесло корективи і в склад депутатського корпусу районної ради: депутати від районної політичної організації ВО «Батьківщина» (Юлія Олійник, Микола Плотніков) і районної партійної організації Аграрної партії України (Олександр Синьогуб, Олександр Бердута) на виборах 18 грудня були обрані депутатами Кириківської селищної ради. У зв’язку з цим вони написали заяви про дострокове припинення депутатських повноважень у районні раді. Проте до складання своїх повноважень вони встигли разом із більшістю депутатів  районної ради не підтримати рішення, підготовлене відділом освіти райдержадміністрації щодо оптимізації Олександрівської і Братеничанської шкіл. Справа в тому, що школи, де кількість учнів менша 25, згідно з чинним законодавством не фінансуються із державного бюджету і підлягають зниженню їхнього ступеня. Оскільки обидві школи ІІ ступеня (діти навчаються до 9 класу), то з 1 вересня вони мали б стати І-ступеневими (до 4-го класу).  Проте ще раніше кошти в районному бюджеті на утримання цих шкіл до 1 січня 2017 року знайшли. Згодом батьки учнів Олександрівської школи були на прийомі в голови районної ради Дмитра Сипка. Зустрічався він і з батьками та вчителями Братеничанського НВК І-ІІ ступенів. Є два фактори, які не дозволяють понизити ступінь навчальних закладів — це погана дорога до Братениці та відсутність другого автобуса в опірній Великописарівській школі. Щоб звезти дітей із Розсошів та Дмитрівської сільської ради до початку навчання (до 8-ї ранку), доводиться частину дітей забирати вже о 6-й ранку. Як це відображається на фізичному стані дітей, зрозуміти не важко.

Питання про оптимізацію цих навчальних закладів було розглянуте на засіданні постійної комісії районної ради з питань соціального та культурного розвитку, на президії районної ради. Депутати  районної ради, усвідомлюючи, що економія коштів від оптимізації буде незначною, а діти через низку факторів можуть періодично не потрапляти до школи, запропонували інше рішення: провести оптимізацію згаданих навчальних закладів після того, як для Великописарівської ЗОШ придбають ще один автобус. А до кінця навчального року доведеться кошти шукати в районному бюджеті та в бюджеті Дмитрівської сільської ради. Про готовність до цього заявив на сесії дмитрівський сільський голова Михайло Скоромний.

За пропозицією депутата районної ради Олександра Панова були внесені зміни і в рішення щодо затвердження технічної документації з нормативної оцінки земельних ділянок. Зокрема, така документація по Тарасівській сільській раді була затверджена, а по Солдатській — не затверджена через тривале не вирішення питання про виділення земельних ділянок для працівників соціальної сфери.

Усього на сесії депутати прийняли рішення по тридцять одному питанню.