Модуль Верхнього меню

001.JPG002.jpg003.JPG004.JPG005.JPG006.jpg007.JPG008.JPG009.jpg010.JPG011.JPG012.JPG013.JPG014.JPG015.JPG016.JPG017.JPG

Кобзарева струна не зникає

DSCN4308Минулого четверга у  Великописарівському районному будинку культури відбулися урочистості з нагоди відкриття районного фестивалю  «Таланти кобзарського краю», приурочені 119-й річниці з Дня народження славного кобзаря-земляка Єгора Хомича Мовчана.

Голова Великописарівської районної державної адміністрації Григорій Сіденко і заступник голови районної ради Валентина  Кадничанська привітали всіх присутніх із значною подією для нашого району, відзначаючи важливість народних традицій і, зокрема, кобзарського мистецтва Великописарівщини, а також  безцінних пісенних надбань, що збереглися до наших днів.

Великописарівський селищний голова Леонід Клизуб, вітаючи всіх зі святом, відзначив, що Єгор Мовчан прославив Великописарівщину не тільки майстерним виконанням дум і пісень. Його гостре слово було своєрідним закликом до непокори.  Пам’ять про Єгора Хомича живе в серцях земляків. У селищі встановлено пам’ятник і навколо нього розбитий сквер,  ім’ям кобзаря названа одна з вулиць Великої Писарівки. А найприємнішим, зазначив Леонід Григорович, є те, що  діти продовжують справу кобзаря, вивчаючи пісенну творчість, опановують  кобзу.

Леонід Клизуб зазначив, що активну участь школярів у різноманітних культурних заходах він хоче підтримати і  має намір зробити необхідний ремонт у виділеному для них приміщенні для репетицій у районному Будинку культури.  Користуючись нагодою, Леонід Григорович запросив усіх на свято весни, що відбудеться 30 квітня у Великій Писарівці, яке також буде приуроченим до роковин від Дня народження кобзаря.   

На урочистостях був присутній також почесний гість —  близький родич Єгора Мовчана —  Володимир  Мірошник. 

До пам’ятника кобзарю були покладені квіти від вдячних земляків.

Працівники районного будинку культури (РБК) підготували  концерт пам’яті Єгора Хомича. Звучали пісні про Україну, весну, природу,  родину і кохання у виконанні  народного аматорського вокального ансамблю «Зорецвіт» і  чоловічого вокального ансамблю РБК  (керівник Анатолій Кравченко). Глядачів порадували своєю грою на музичних інструментах студентка Сумського педуніверситетуВалерія Григор’єва,  Анна Панащенко (керівник Іван Романенко, концертмейстер Наталія Затуливітер, Яблучненська філія дитячої музичної школи), а також  Леонід Ільїн. Подарували веселі пісні учасники вокального гуртка Будинку дитячої та юнацької творчості (керівник Наталія Ківіренко) Влада Шафіна, Валерія Примак, Дар’я Колісник, Анастасія Кожушко та Анастасія Невесела. Майстерно виконали пісенні твори Єлизавета Ісламова (керівник Світлана Пєшкова, Ямненська філія ДМШ), а також солісти РБК Ірина Лаптєва,  Петро Березюк, Віта Скрипник, Олена Лазарашвілі. Катерина Іншина задушевно прочитала вірш „Україні”. Як завжди, своєю виконавчою майстерністю порадували дитячі танцювальні колективи „Лілея” і „Фантазія” (керівник Віта Скрипник), а також учасники циркового колективу Анжела Каландарбекова, Юлія Корнієнко, Віка Воскобойник та Юлія Дика та інші (керівник Олена Кошлата) і спортивно-танцювальний колектив «Нон-Стоп!» (керівник Анна Шкода).

Завершився святковий концерт піснею «Єдина родина»  у виконанні  Тетяни Гонтаренко.